Obrazowanie stomatologiczne

Obrazowanie stomatologiczne jest podstawą profesjonalnej stomatologii.

Obecnie, w Mazdent możliwe jest obrazowanie stomatologiczne z zastosowaniem urządzeń do badań RTG oraz zdjęć rentgenowskich. Pacjenci mogą wszystkie te badania wykonać na miejscu, co znacznie przyspiesza diagnostykę i leczenie.

RTG

W naszych gabinetach wykonywane są zdjęcia RTG zębów z wykorzystaniem metody radiowizjografii cyfrowej, czyli cyfrowego rentgena o ograniczonej dawce promieniowania. Pozwala to wykonywać wiele zdjęć bez ryzyka nawet dla kobiet ciężarnych czy dzieci.

Zdjęcia pantomograficzne

To zdjęcie przeglądowe przedstawiające stan wszystkich zębów - często nazywane zdjęciem panoramicznym.Za pomocą pantomografu można wykryć wiele nieprawidłowości, jak np. próchnica czy zęby nadliczbowe lub nieprawidłowo przeleczone kanałowo.

Zdjęcia cefalometryczne

Zdjęcie cefalometryczne jest to rodzaj zdjęcie rentgenowskiego wykorzystywany najczęściej w ortodoncji w celu diagnostyki wad zgryzu, oceny wzrostu twarzy i ustaleniu planu leczenia.Uwidacznia m. in. tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe oraz podniebienie twarde w projekcji bocznej. Pozwala na wykrycie chorób, urazów, bądź nieprawidłowości rozwojowych.

Zadbaj o zdrowy uśmiech

W Mazdent akceptujemy płatności kartą oraz płatności ratalne.
Nasze gabinety są klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Umów się na wizytę już dziś!