Impantologia

Implant to tytanowa „śruba”, którą wprowadza się w kość, w miejsce usuniętego zęba. Wszczep ten po pewnym czasie ulega wgojeniu (tzw. procesowi osteointegracji) w kość pacjenta. Tak wgojony element zastępuje klasyczny korzeń zęba i może zostać obciążony pracą protetyczną, np. koroną ceramiczną. Nie należy kojarzyć tego pojęcia z ostatecznym zastąpieniem braku w uzębieniu. To tylko integralna jego część. Na pełne zastąpienie brakującego zęba/zębów systemem implantologicznym składają się:

  • Implant (tytanowa śruba wkręcana w kość pacjenta)
  • Łącznik (część łącząca sztuczny korzeń z częścią protetyczną)
  • Konstrukcja protetyczna - korona / most protetyczny / element zatrzaskowy, nośny dla protezy

Leczenie z zastosowaniem implantów umożliwia zastosowanie wielu rozwiązań protetycznych, np:

Most protetyczny na implantach

- konstrukcja protetyczna zastępująca kilka utraconych zębów. Most może być podparty na jednym lub kilku implantach, jak również na zębach własnych Pacjenta. Zastosowanie konkretnego rozwiązania uzależnione jest od indywidualnej sytuacji każdego Pacjenta. Należy pamiętać, że mosty protetyczne są rozwiązaniami stałymi, na trwałe mocowanymi w jamie ustnej. W przypadku bezzębia najczęściej wykonujemy most na 6-8 wszczepach. Mogą być one wykonywane z ceramiki lub kompozytu na podbudowie tytanowej, stali, złota lub cyrkonu

Pojedyncza korona na implancie

Rozwiązanie stosowane w przypadku utraty jednego zęba.

Proteza całkowita na implantach

Protezy całkowite mocowane są tylko na kilku implantach (do 6), które dają bardzo dobrą stabilność dla protez. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest uniknięcie schorzeń błony śluzowej, uszkodzeń dziąseł (krwawienia, stanów zapalnych, nadżerek, „odgniotek”), zaników kostnych. Wszystkie te problemy bardzo często pojawiają się w przypadku zastosowania tradycyjnych protez ruchomych.

Zadbaj o zdrowy uśmiech

W Mazdent akceptujemy płatności kartą oraz płatności ratalne.
Nasze gabinety są klimatyzowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Umów się na wizytę już dziś!